TEKNOLOJİ DÜNYASI | Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...

msvcp140.dll Hatası Çözümü

Msvcp140.dll hatası özellikle PUBG oynamak isteyenlerin son dönemde sıkça gördüğü bir hata. Bu yazımızda sizlere msvcp140.dll nedir, msvcp140.dll hatası çözümü nasıl yapılır yani diğer adıyla “msvcp140.dll missing” hatasını ortadan kaldırma nasıl oluyor bunlardan bahsedeceğiz. Bunların yanı sıra, msvcp140.dll indir sorgusu sırasında çıkan güvenilir birkaç siteden bahsedecek ve sağlıklı bir DLL dosyası bulmanızı sağlayacağız.

Fakat öncelikle bilmeyenler için “DLL” dosyası nedir bundan bahsetmek istiyoruz. “DLL”, İngilizce açılımı “Dynamic Link Libraries” olan ve Türkçe olarak “Dinamik Bağlantı Kütüphanesi” diyebileceğimiz bu dosyalar, farklı programların benzer işlemler yaparken aynı kaynaktan faydalanmalarını sağlar.

Bu şekilde hem bellek üzerine binebilecek fazla yükten kurtulmuş olunur hem de programların ya da bilgisayarın daha etkili ve hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sağlanır. Bu dosyaların ses, görüntü ya da programların başlatılmasına olanak sağlamak gibi özellikleri vardır.

Bu sebeple de bilgisayarlarımızın vazgeçilmezi olan küçük dosyaları haline gelmişlerdir. Yazımıza ilk olarak msvcp140.dll nedir ve hatası neden olur sorusundan bahsederek başlayalım.

Msvcp140.dll hatası nedir? – Neden olur?

Msvcp140.dll hatası zaman zaman ortaya çıkan yaygın bir hatadır. Bu hata çoğunlukla, kullanıcı online bir oyun, Skype ya da diğer bir yardımcı uygulama açmaya çalıştığı sırada ortaya çıkabilir.

Msvcp140.dll hatası alıyorsanız, bu hata gerekli dosyanın kaybolduğu, bozulduğu ya da düzgün çalışmadığı anlamına gelir.

Bu sebeple, ilgili program msvcp140.dll dosyası olmadan ya da onarılmadan çalışmaz. Eğer bilgisayarınızda, Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 yüklü değilse, msvcp140.dll dosyası ile iletişime geçen hiçbir oyun ya da program çalışmayacaktır. Bunun sebebi de bu veri paketinin gerekli olan tüm “DLL” dosyalarını bulmaya yaramasıdır.


Birçok durumda mscvp140.dll hatası arkasındaki asıl suçlu, dosyanın bozulmuş olabilmesi ya da zararlı yazılım bulaşmış olması olabilir.

msvcp140.dll Nereye Atılır ?

Msvcp140.dll indir işlemini gerçekleştirmenizin ardından, eğer sıkıştırılmış bir dosya şeklinde geldiyse dosyayı çıkarın. İçinde bulunan dosyayı kopyalayın.
Sisteminiz 64 bit ise: C:/Windows/System32 yolunu izleyerek buraya atın.
Sisteminiz 32 bit ise: C:/Windows/SysWOW64 yolunu izleyerek buraya atın.

msvcp140.dll dosyasını indirmek için tıklayınız
Download

Peki msvcp140.dll dosyasını dediğiniz yere attım fakat hata yinede düzelmedi diyorsanız bu sefer yapmanız gereken sadece Microsoft Visual 2015 programını indirip bilgisayarınıza kurmaktır.

Microsoft Visual 2015 dosyasını indirmek için tıklayınız
Download